Spotkanie jakiego nie zna historia (video)

 

 

Media spekulują, że głównymi tematami rozmów mogą być nowe wyzwania stojące przed Kościołem oraz sytuacja w Kurii Rzymskiej.

 

- Przede wszystkim cieszę się, że takie spotkanie ma miejsce. Pokazuje to jedność w Kościele, pewną kontynuację. W ten sposób patrzę na to spotkanie, jako na akt pewnej jedności i zachowania ciągłości tradycji w Kościele. Oczywiście Papież emeryt Benedykt XVI przebywał przez długi czas w Watykanie i na pewno będzie cennym źródłem informacji i dzielenia się doświadczeniem swojego posługiwania. Myślę, że jest to kolejny aspekt zaszczepienia pewnego doświadczenia i mądrości, nie tylko ze studiowania, ale z takiego codziennego życia – powiedział ks. dr Zenon Hanas.

 


Dodał, że niewykluczone, iż podobne spotkania z Benedyktem XVI będą miały miejsce także w przyszłości.

- One byłyby bardzo cenne dla Kościoła, dla ludu Bożego na świecie, ale decyzja należy do obecnego Papieża, bo to on będzie inicjatorem tego rodzaju spotkań. Z drugiej strony patrząc na jego gesty – jako człowieka dialogu, poszukującego pewnych inspiracji i podpowiedzi życiowych, jego pasterzowania – to sądzę, że raczej jest człowiekiem, który będzie takich spotkań poszukiwał – dodał ks. dr Zenon Hanas.


Na placu w miasteczku przed Pałacem Apostolskim zgromadziły się tłumy dziennikarzy. Przybyli także mieszkańcy miejscowości. Ludzie bili brawo na widok przelatującego helikoptera.

 

Żródło: Radio Maryja i TvTrwam